• The Wrestler

    ★★★★

  • The Sixth Sense

    ★★★★

  • Thirst

    ★★★★

  • The Heartbreak Kid

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • The Little Mermaid

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Planet of the Apes

    ★★★★

  • Robin Hood

    ★★★★

  • The Birds

    ★★★★

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Social Network

    ★★★★

  • Crisis: Behind a Presidential Commitment

    ★★★★

  • Creature from the Black Lagoon

    ★★★★

  • Defending Your Life

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • The Karate Kid

    ★★★★