• The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Plan B

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Greyhound

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • 8:46

  • Beastie Boys Story

    ★★★½

  • Mulan

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • The Nest

    ★★★★