Sort by

Tony has logged 53 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Elysium

Elysium

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The To Do List

The To Do List

2013
×
Read the review Edit this entry  
28
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Man Who Wasn't There

The Man Who Wasn't There

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Grey

The Grey

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ronin

Ronin

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Insidious

Insidious

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Seconds

Seconds

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Conan O'Brien Can't Stop

Conan O'Brien Can't Stop

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jiro Dreams of Sushi

Jiro Dreams of Sushi

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
World War Z

World War Z

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
Read the review Edit this entry  
06
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry