• Black Widow

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★

  • #Alive

    ★★½

  • You Should Have Left

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Isi & Ossi

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Scenes from My Life

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Cuties

    ★★

  • Miss Americana

  • Togo

    ★★½

  • Cats

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • The Gallows Act II

    ½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • The Cat and the Moon

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Crawl

    ★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Annabelle Comes Home

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Ma

    ★★½

  • 0.0MHz

    ½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Swallow

    ★★★★

  • Curiosa

    ★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • System Crasher

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Wounds

    ★★★★

  • The Lodge

    ★★★½

  • Late Night

    ★★★

  • Second Act

    ★★★

  • Glorious

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Andhadhun

    ★★½

  • Maniac

    ★★★★

  • A Faithful Man

    ★★★½

  • Her Smell

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★★

  • Widows

    ★★½

  • Ben Is Back

    ★★★★

  • Gloria Bell

    ★★★½

  • Greta

    ★★★½

  • The Nun

    ★½

  • Suspiria

  • A Simple Favor

    ★★½

  • First Man

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½