Tania has logged 105 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Nun

The Nun

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sisters

Sisters

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Contagion

Contagion

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Breaking In

Breaking In

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Amour

Amour

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
On the Road

On the Road

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lone Survivor

Lone Survivor

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Painted Veil

The Painted Veil

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Poltergeist

Poltergeist

2015
×
Read the review Edit this entry  
15
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Suspiria

Suspiria

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Berlin Syndrome

Berlin Syndrome

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Triangle

Triangle

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Stitches

Stitches

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Amusement

Amusement

2008
×
Read the review Edit this entry  
15
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Nun

The Nun

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry