Tania has logged 56 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Painted Veil

The Painted Veil

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Poltergeist

Poltergeist

2015
×
Read the review Edit this entry  
15
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Suspiria

Suspiria

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Berlin Syndrome

Berlin Syndrome

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Triangle

Triangle

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Stitches

Stitches

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Amusement

Amusement

2008
×
Read the review Edit this entry  
15
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Nun

The Nun

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
How to Lose Friends & Alienate People

How to Lose Friends & Alienate People

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Breathing Room

Breathing Room

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Perfect Family

The Perfect Family

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
It

It

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The House

The House

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Her

Her

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Prison Break: The Final Break

Prison Break: The Final Break

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Loving Pablo

Loving Pablo

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Good Luck Chuck

Good Luck Chuck

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Girl in Progress

Girl in Progress

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Beautiful Creatures

Beautiful Creatures

2013
×
Read the review Edit this entry  
07
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
CHiPS

CHiPS

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
It's Kind of a Funny Story

It's Kind of a Funny Story

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Snowden

Snowden

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tamara

Tamara

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pay the Ghost

Pay the Ghost

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Punisher

The Punisher

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry