Sort by

Tom has logged 14 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry