Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Last Days

The Last Days

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tongues Untied

Tongues Untied

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jack Frost

Jack Frost

1979
×
Read the review Edit this entry  
27
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spirited

Spirited

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cats Don't Dance

Cats Don't Dance

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Detour

Detour

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gaslight

Gaslight

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
When the Wind Blows

When the Wind Blows

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
It's Christmas, Eve

It's Christmas, Eve

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scooby-Doo! Haunted Holidays

Scooby-Doo! Haunted Holidays

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Christmas with You

Christmas with You

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The City of Lost Children

The City of Lost Children

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tuff Turf

Tuff Turf

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Between the Lines

Between the Lines

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jump In!

Jump In!

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Raymond & Ray

Raymond & Ray

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Splendor in the Grass

Splendor in the Grass

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Greatest Beer Run Ever

The Greatest Beer Run Ever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
42nd Street

42nd Street

1933
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Once Upon a Snowman

Once Upon a Snowman

2020
×
Edit this entry  
10
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Watcher

The Watcher

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Walk of Shame

Walk of Shame

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry