Sort by

Rachel has logged 402 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
Read prior review Edit this entry  
30
The Dilemma

The Dilemma

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Confession Killer

The Confession Killer

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Z-O-M-B-I-E-S

Z-O-M-B-I-E-S

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ice Princess

Ice Princess

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Ultimate Christmas Present

The Ultimate Christmas Present

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
A Cinderella Story: Christmas Wish

A Cinderella Story: Christmas Wish

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Same Time, Next Christmas

Same Time, Next Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Funny Farm

Funny Farm

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Date Night

Date Night

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
District 9

District 9

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Sayonara

Sayonara

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pottersville

Pottersville

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dances with Wolves

Dances with Wolves

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry