Rachel has logged 35 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Z-O-M-B-I-E-S

Z-O-M-B-I-E-S

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Traffic

Traffic

2000
×
Read the review Edit this entry  
29
Teenage Space Vampires

Teenage Space Vampires

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Elizabeth

Elizabeth

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Disturbing Behavior

Disturbing Behavior

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shakespeare in Love

Shakespeare in Love

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
My Babysitter's a Vampire

My Babysitter's a Vampire

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
30 Minutes or Less

30 Minutes or Less

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Field of Dreams

Field of Dreams

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Super Monsters: The New Class

Super Monsters: The New Class

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Dresser

The Dresser

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Verdict

The Verdict

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shane

Shane

1953
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Zenon: Girl of the 21st Century

Zenon: Girl of the 21st Century

1999
×
Edit this entry  
11
They Live

They Live

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Waterworld

Waterworld

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
October Sky

October Sky

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Born on the Fourth of July

Born on the Fourth of July

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry