olivia has logged 16 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
A Guide to Second Date Sex

A Guide to Second Date Sex

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Emma.

Emma.

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pride

Pride

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Where Hands Touch

Where Hands Touch

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry