Sort by
  • Orion and the Dark

    ★★½

  • Silent Night

    ★★

  • Wonka

    ★½

  • Our Home Out West

    ★★★½

  • The Color Purple

    ★★

  • Please Don't Destroy: The Treasure of Foggy Mountain

  • The Iron Claw

    ★★★★

  • Thanksgiving

    ★★

  • Godzilla Minus One

    ★★★★

  • 12th Fail

    ★★★½

  • Leave the World Behind

    ★★★★

  • There’s Still Tomorrow

    ★★★★

  • Chicken Run: Dawn of the Nugget

    ★★★

  • The Fall of the House of Usher

    ★★

  • Foe

    ½

  • Poison

    ★★★

  • The Rat Catcher

    ★★★

  • The Swan

    ★★★½

  • Saw X

    ★★★

  • Pet Sematary: Bloodlines

    ★★½

  • No One Will Save You

    ★★★

  • The Great Escaper

    ★★★

  • The Creator

    ★★★½

  • When Evil Lurks

    ★★★★

  • Society of the Snow

    ★★★

  • Dream Scenario

    ★★★

  • Quiz Lady

    ★★★½

  • American Fiction

    ★★★★

  • Dumb Money

    ★★½

  • Dicks: The Musical

    ★★

  • Io Capitano

    ★★★★

  • Coup de Chance

    ★★

  • Priscilla

    ½

  • Humanist Vampire Seeking Consenting Suicidal Person

    ★★★½

  • The Killer

    ★★★

  • Maestro

  • All of Us Strangers

    ★★★★½

  • The Promised Land

    ★★★★

  • Poor Things

    ★★★★½

  • The Royal Hotel

    ★★★½

  • NYAD

    ★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★

  • Ferrari

    ★★★★

  • Saltburn

    ★★

  • The Holdovers

    ★★★★½

  • Rustin

    ★★★½

  • Fingernails

  • Dogman

    ★★★½

  • El Conde

    ★★★

  • You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

    ★★★

  • Strays

    ★½

  • The Last Voyage of the Demeter

  • Do Not Expect Too Much from the End of the World

    ★★★★

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★½

  • Blue Beetle

    ½

  • Cobweb

    ★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • Ruby Gillman, Teenage Kraken

    ★★★

  • They Cloned Tyrone

    ★★★

  • Nimona

    ★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • The Flash

    ½

  • Maggie Moore(s)

    ★★★

  • Cinnamon

    ★★★

  • The Lesson

    ★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Elemental

    ★★

  • The Old Oak

    ★★½

  • Perfect Days

    ★★★★½

  • Last Summer

    ★★★★