Sort by

Tears_in_Rain has logged 202 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bloody New Year

Bloody New Year

1987
×
★★★★
Edit this entry  
30
Raw Force

Raw Force

1982
×
★★★
Edit this entry  
29
The Revenge of Frankenstein

The Revenge of Frankenstein

1958
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Ebola Syndrome

Ebola Syndrome

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Heartbeat

Heartbeat

1983
×
★★★★
Edit this entry  
26
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Attic Expeditions

The Attic Expeditions

2001
×
★★★★
Edit this entry  
25
Don't Open Till Christmas

Don't Open Till Christmas

1984
×
★★★½
Edit this entry  
24
Rage of Honor

Rage of Honor

1987
×
★★★½
Edit this entry  
23
Dragons Forever

Dragons Forever

1988
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Plague of the Zombies

The Plague of the Zombies

1966
×
★★★★
Edit this entry  
21
Hercules in the Haunted World

Hercules in the Haunted World

1961
×
★★★★
Edit this entry  
21
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
21
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
21
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Curse of Frankenstein

The Curse of Frankenstein

1957
×
★★★★
Edit this entry  
19
The American Friend

The American Friend

1977
×
★★★★
Edit this entry  
18
Patlabor: The Movie

Patlabor: The Movie

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Offerings

Offerings

1989
×
★★½
Edit this entry  
17
Castle of Owls

Castle of Owls

1963
×
★★★½
Edit this entry  
16
Bloodfight

Bloodfight

1989
×
★★
Edit this entry  
15
Captain Kronos: Vampire Hunter

Captain Kronos: Vampire Hunter

1974
×
★★★★
Edit this entry  
14
Space Sweepers

Space Sweepers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Kill, Baby... Kill!

Kill, Baby... Kill!

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Irezumi

Irezumi

1966
×
★★★★
Edit this entry  
12
My Name Is Nobody

My Name Is Nobody

1973
×
★★★★
Edit this entry  
11
Bad Boy Bubby

Bad Boy Bubby

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★
Edit this entry  
10
Abnormal Family

Abnormal Family

1984
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Pyjama Girl Case

The Pyjama Girl Case

1977
×
★★★½
Edit this entry  
08
Hell Comes to Frogtown

Hell Comes to Frogtown

1988
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Demoniacs

The Demoniacs

1974
×
★★★★
Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Django Kill... If You Live, Shoot!

Django Kill... If You Live, Shoot!

1967
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Deathcember

Deathcember

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Shock Treatment

Shock Treatment

1973
×
★★★
Edit this entry  
01
The Witches

The Witches

1966
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Divine Move

The Divine Move

2014
×
★★★½
Edit this entry  
30
Gamera vs. Gyaos

Gamera vs. Gyaos

1967
×
★★★½
Edit this entry  
29
A Lizard in a Woman's Skin

A Lizard in a Woman's Skin

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Rape Zombie: Lust of the Dead

Rape Zombie: Lust of the Dead

2012
×
★★★
Edit this entry  
28
Duck, You Sucker

Duck, You Sucker

1971
×
★★★★
Edit this entry  
27
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Flavia the Heretic

Flavia the Heretic

1974
×
★★★½
Edit this entry  
27
Fish Story

Fish Story

2009
×
★★★★
Edit this entry  
26
Howling Village

Howling Village

2019
×
★★★½
Edit this entry