Sort by

Tears_in_Rain has logged 64 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Anguish

Anguish

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Stripped to Kill

Stripped to Kill

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Nest

The Nest

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Deadly Dreams

Deadly Dreams

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ghostkeeper

Ghostkeeper

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gothic

Gothic

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blood Harvest

Blood Harvest

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Devil Story

Devil Story

1986
×
Read the review Edit this entry  
24
The Lair of the White Worm

The Lair of the White Worm

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The House of Usher

The House of Usher

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Laurin

Laurin

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Brain

The Brain

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Deep Space

Deep Space

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Piranha II: The Spawning

Piranha II: The Spawning

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Inseminoid

Inseminoid

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Unmasked Part 25

Unmasked Part 25

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dark Tower

Dark Tower

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Shallow Grave

Shallow Grave

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Anthropophagous

Anthropophagous

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Evil Dead Trap

Evil Dead Trap

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thou Shalt Not Kill... Except

Thou Shalt Not Kill... Except

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
My Best Friend Is a Vampire

My Best Friend Is a Vampire

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pulse

Pulse

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Prime Evil

Prime Evil

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sundown: The Vampire in Retreat

Sundown: The Vampire in Retreat

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Zombie Nightmare

Zombie Nightmare

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Death Ship

Death Ship

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mortuary

Mortuary

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Return to Salem's Lot

A Return to Salem's Lot

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Zero Boys

The Zero Boys

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Edge of Sanity

Edge of Sanity

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Windows

Windows

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Horror House on Highway Five

Horror House on Highway Five

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Destroyer

Destroyer

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spellbinder

Spellbinder

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Undertaker

The Undertaker

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hotel Inferno

Hotel Inferno

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hitcher in the Dark

Hitcher in the Dark

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Murderlust

Murderlust

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Stepfather 2

Stepfather 2

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Girls' School Screamers

Girls' School Screamers

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry