RSS feed for Todd
  • The Hunt

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Lady and the Tramp

  • Frozen II

    ★★★★

  • Midway

    ★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • The Addams Family

    ★½

  • Primal

    ★★★★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • The Burden

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Saria

    ★★★★

  • Harriet

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Cave

    ★★★★½

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Judy

    ★★★

  • The Aeronauts

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Blood & Flesh: The Reel Life & Ghastly Death of Al Adamson

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • The Manson Family Massacre

  • Aquaslash

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Ne Zha

    ★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Culture Shock

    ★★★★

  • Daughter

    ★★★½

  • Together

    ★★★★

  • Eternity

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Re-Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Maestro

    ★★★★

  • Verotika

    ½

  • Memorable

    ★★★★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★