RSS feed for Todd
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Devil Doll

Devil Doll

1964
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Deranged

Deranged

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Demetrius and the Gladiators

Demetrius and the Gladiators

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Deep Rising

Deep Rising

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Wasp Woman

The Wasp Woman

1959
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Deathsport

Deathsport

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Death Line

Death Line

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Dead

The Dead

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Dead Pool

The Dead Pool

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hospitals Don't Burn Down

Hospitals Don't Burn Down

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dead End Drive-In

Dead End Drive-In

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Report

Report

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Atman

Atman

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Virtual Girl

Virtual Girl

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Day the Earth Caught Fire

The Day the Earth Caught Fire

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Day of the Dolphin

The Day of the Dolphin

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Day Mars Invaded Earth

The Day Mars Invaded Earth

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dark of the Sun

Dark of the Sun

1968
×
★★★★
Edit this entry  
29
Danger: Diabolik

Danger: Diabolik

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Damned

The Damned

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Cyclops

The Cyclops

1957
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Cutter's Way

Cutter's Way

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Curse of the Werewolf

The Curse of the Werewolf

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cross of Iron

Cross of Iron

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
7 Men from Now

7 Men from Now

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Critters 2

Critters 2

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Creature from the Haunted Sea

Creature from the Haunted Sea

1961
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
College Confidential

College Confidential

1960
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Cowboys

The Cowboys

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Courtship of Eddie's Father

The Courtship of Eddie's Father

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Court Jester

The Court Jester

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Count Yorga, Vampire

Count Yorga, Vampire

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cold Turkey

Cold Turkey

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Cosmic Man

The Cosmic Man

1959
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Cooley High

Cooley High

1975
×
★★★★
Edit this entry  
19
Conquest of Space

Conquest of Space

1955
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Confessions of an Opium Eater

Confessions of an Opium Eater

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Comanche Station

Comanche Station

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Colossus: The Forbin Project

Colossus: The Forbin Project

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Colossus of Rhodes

The Colossus of Rhodes

1961
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Claudine

Claudine

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Chump at Oxford

A Chump at Oxford

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Chuck Berry: Hail! Hail! Rock 'n' Roll

Chuck Berry: Hail! Hail! Rock 'n' Roll

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Chato's Land

Chato's Land

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Charley Varrick

Charley Varrick

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Champagne Murders

The Champagne Murders

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry