• Metal Lords

    ★★★★★

  • The Twin

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★½

  • X

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Girl Picture

    ★★★★½

  • Hatching

    ★★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • A Boy Called Christmas

    ★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Bordertown: The Mural Murders

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★★

  • The Trick

    ★★★

  • Antlers

    ★★★

  • New York Ninja

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Who Killed the KLF?

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Silent Night

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • The Blind Man Who Did Not Want to See Titanic

    ★★★★★

  • Inexorable

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Respect

    ★★★

  • Freakscene: The Story of Dinosaur Jr.

    ★★★

  • Mad God

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★½

  • Old

    ★★½

  • Nitram

    ★★★★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Memoria

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★★

  • The Innocents

    ★★★★½

  • Compartment No. 6

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • Resistant

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★★★

  • The Ice Road

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Things Heard & Seen

    ★★½

  • Skál

    ★★★