• All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Hit the Road

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Tiong Bahru Social Club

    ★★½

  • Tenet

    ★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Miss Americana

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Wet Season

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • The Last Summer

    ★★★

  • Buffaloed

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★★½

  • Us

    ★★★★★

  • For Sama

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Venom

    ★★★

  • The Hate U Give

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Set It Up

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • The Kissing Booth

    ★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Alex Strangelove

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Hearts Beat Loud

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • The Post

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Wonder

    ★★★½

  • Joan Didion: The Center Will Not Hold

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • National Theatre Live: Angels In America — Part Two: Perestroika

  • National Theatre Live: Angels In America — Part One: Millennium Approaches

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Falsettos

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • In a Heartbeat

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★