clar has logged 60 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★★
Edit this entry  
13
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Road Home

The Road Home

1999
×
★★★★
Edit this entry  
24
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
16
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Edit this entry  
01
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Pride

Pride

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
She's All That

She's All That

1999
×
Edit this entry  
18
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★★
Edit this entry  
05
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Greed

Greed

1924
×
★★★★
Edit this entry  
13
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Little Thing Called Love

A Little Thing Called Love

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Newsies

Newsies

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Liberal Arts

Liberal Arts

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Edit this entry  
21
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Edit this entry  
15
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Class

The Class

2008
×
★★★★
Edit this entry