Andrew has logged 511 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
RBG

RBG

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Plan 9 from Outer Space

Plan 9 from Outer Space

1957
×
Read the review Edit this entry  
26
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Rover

The Rover

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The King

The King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ghosts of Sugar Land

Ghosts of Sugar Land

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
After Maria

After Maria

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Birds of Passage

Birds of Passage

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Abominable Snowman

The Abominable Snowman

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Two-Lane Blacktop

Two-Lane Blacktop

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cat People

Cat People

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hurricane

Hurricane

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
'49–'17

'49–'17

1917
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ordinary Love

Ordinary Love

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blue Story

Blue Story

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Biggest Little Farm

The Biggest Little Farm

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Palm Beach Story

The Palm Beach Story

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry