Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Anima

Anima

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Archangel

Archangel

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Audition

Audition

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
I Am Cuba

I Am Cuba

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Distant Voices, Still Lives

Distant Voices, Still Lives

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
East of Eden

East of Eden

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Yourself and Yours

Yourself and Yours

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Terrorizers

Terrorizers

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Anima

Anima

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Next of Kin

Next of Kin

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ulzana's Raid

Ulzana's Raid

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Unknown

The Unknown

1927
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Knack... and How to Get It

The Knack... and How to Get It

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Iguana

Iguana

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Images

Images

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Black Cat

The Black Cat

1934
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Quiet Earth

The Quiet Earth

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Anima

Anima

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Love

Love

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Masculin Féminin

Masculin Féminin

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Defending Your Life

Defending Your Life

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Wind

The Wind

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Graduate First

Graduate First

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kids

Kids

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
We Won't Grow Old Together

We Won't Grow Old Together

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
In the White City

In the White City

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mahler

Mahler

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Real Life

Real Life

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lost in America

Lost in America

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Mouth Agape

The Mouth Agape

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Last Detail

The Last Detail

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry