Sort by

Tony has logged 317 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Colossal

Colossal

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Take This Waltz

Take This Waltz

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
Read the review Edit this entry  
24
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Daisy Kenyon

Daisy Kenyon

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Election

Election

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Heart of Glass

Heart of Glass

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Vincent & Theo

Vincent & Theo

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Coco

Coco

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2011
×
Read the review Edit this entry  
16
I Am So Proud of You

I Am So Proud of You

2008
×
Read the review Edit this entry  
16
Everything Will Be OK

Everything Will Be OK

2006
×
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Player

The Player

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Premonitions Following an Evil Deed

Premonitions Following an Evil Deed

1995
×
Read the review Edit this entry  
12
Buffalo Bill and the Indians, or Sitting Bull's History Lesson

Buffalo Bill and the Indians, or Sitting Bull's History Lesson

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Delinquents

The Delinquents

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Columbus

Columbus

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Marjorie Prime

Marjorie Prime

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Predestination

Predestination

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Would You Rather

Would You Rather

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
River of Grass

River of Grass

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Attenberg

Attenberg

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Moana

Moana

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Long Day Closes

The Long Day Closes

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
St. Elmo's Fire

St. Elmo's Fire

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Little Shop of Horrors

The Little Shop of Horrors

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Metropolitan

Metropolitan

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry