Tony has logged 295 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Little Women

Little Women

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Fog of War

The Fog of War

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
Read the review Edit this entry  
23
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Arsenic and Old Lace

Arsenic and Old Lace

1944
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cemetery of Splendor

Cemetery of Splendor

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tag

Tag

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Anima

Anima

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Bambi

Bambi

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Frozen

Frozen

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Man in the White Suit

The Man in the White Suit

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Yeelen

Yeelen

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Babette's Feast

Babette's Feast

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Anima

Anima

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Au Revoir les Enfants

Au Revoir les Enfants

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
High Life

High Life

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
My Night at Maud's

My Night at Maud's

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Oblong Box

The Oblong Box

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Topaz

Topaz

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Skin Game

The Skin Game

1931
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Promised Land

Promised Land

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Purchase Price

The Purchase Price

1932
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Finding Forrester

Finding Forrester

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Restless

Restless

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Shooting

The Shooting

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Anima

Anima

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Claire's Knee

Claire's Knee

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Even Cowgirls Get the Blues

Even Cowgirls Get the Blues

1993
×
Read the review Edit this entry