• Bad Boys II

    ★★★★

  • I Am Cuba

    ★★★★

  • Terrorizers

    ★★★★

  • Love

    ★★★★

  • The Wind

    ★★★★

  • Lost in America

    ★★★★

  • Cutter's Way

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • The Last Picture Show

    ★★★★

  • Memento

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Deep End

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Psycho

    ★★★★

  • Everyone Else

    ★★★★

  • Heat

    ★★★★

  • The Tree, the Mayor and the Mediatheque

    ★★★★

  • Porco Rosso

    ★★★★