• The Last Detail

    ★★★★★

  • Angel

    ★★★★★

  • Modern Romance

    ★★★★★

  • The Brown Bunny

    ★★★★★

  • Murmur of the Heart

    ★★★★★

  • The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

    ★★★★★

  • The Shooting

    ★★★★★

  • Dancer in the Dark

    ★★★★★

  • La Belle Noiseuse

    ★★★★★

  • Day of the Outlaw

    ★★★★★

  • Pickpocket

    ★★★★★

  • The Umbrellas of Cherbourg

    ★★★★★

  • Notorious

    ★★★★★

  • Gerry

    ★★★★★

  • The Birth of a Nation

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • Trouble in Paradise

    ★★★★★

  • Freaks

    ★★★★★