RSS feed for teddy_lastname
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Tusk

Tusk

2014
×
Read the review Edit this entry  
24
Stalker

Stalker

1979
×
Read the review Edit this entry  
16
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
High Life

High Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Border

Border

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Native Son

Native Son

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Serenity

Serenity

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Capote

Capote

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Doubt

Doubt

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★★★½
Edit this entry  
27
Dune

Dune

1984
×
★★★
Edit this entry  
27
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry