• Fire Island

    ★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Our Father

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Morbius

    ½

  • Moon Knight

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • Everybody Hates Johan

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★½

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Single All the Way

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • Malfunction: The Dressing Down of Janet Jackson

    ★★½

  • Three Wishes for Cinderella

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • The Burning Sea

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Samuel’s Travels

    ★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • Margrete: Queen of the North

    ★★★

  • Schumacher

    ★★½

  • The Death of David Cronenberg

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Blind Man Who Did Not Want to See Titanic

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Trip

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Hit the Road

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Rehana Maryam Noor

    ★★½

  • The Braves

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★½

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • Aloners

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Louis Theroux: Shooting Joe Exotic

    ★★½