Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Captain Sabertooth and the Magical Diamond

Captain Sabertooth and the Magical Diamond

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Vegg Vegg Vegg

Vegg Vegg Vegg

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Our Father

Our Father

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Morbius

Morbius

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
07
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
07
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
Read prior review Edit this entry  
17
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★½
Read prior review Edit this entry  
26
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rehana Maryam Noor

Rehana Maryam Noor

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Braves

The Braves

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Blind Man Who Did Not Want to See Titanic

The Blind Man Who Did Not Want to See Titanic

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ballad of a White Cow

Ballad of a White Cow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hit the Road

Hit the Road

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cryptozoo

Cryptozoo

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Squeal

Squeal

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Aloners

Aloners

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Everybody Hates Johan

Everybody Hates Johan

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Memory Box

Memory Box

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Margrete: Queen of the North

Margrete: Queen of the North

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Crooked House

Crooked House

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry