Sort by
  • Alien: Romulus

  • Marvel Studios Assembled: The Making of The Marvels

  • Echo

  • Candy Cane Lane

    ★½

  • Wonka

    ★★★

  • Voice of a Star Wars Fan

    ★★★★

  • The Marvels

    ★★★½

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★

  • Godzilla Minus One

    ★★★★

  • The Creator

    ★★

  • A Haunting in Venice

    ★★★

  • American Fiction

    ★★★

  • Backspot

    ★★★

  • The Killer

    ★★★

  • The Caine Mutiny Court-Martial

    ★★★½

  • Humanist Vampire Seeking Consenting Suicidal Person

    ★★★★

  • Poor Things

    ★★½

  • Ferrari

    ★★★½

  • Saltburn

    ★★

  • The Holdovers

    ★★★★

  • Blue Beetle

  • The Boy and the Heron

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★½

  • Barbie

    ★★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★½

  • They Cloned Tyrone

    ★★★½

  • Nimona

    ★★★★

  • The Flash

    ★★

  • Arnold

    ★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Last Summer

    ★★★½

  • Asteroid City

    ★★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★

  • May December

    ★★★★

  • Riddle of Fire

    ★★★½

  • The Zone of Interest

    ★★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★

  • The Little Mermaid

    ★★★

  • Star Wars: Visions – Aau's Song

    ★★★

  • Star Wars: Visions – The Pit

    ★★½

  • Star Wars: Visions – The Bandits of Golak

    ★★★½

  • Star Wars: Visions – The Spy Dancer

    ★★★★

  • Star Wars: Visions – Journey to the Dark Head

    ★★★½

  • Star Wars: Visions – I Am Your Mother

    ★★★★

  • Star Wars: Visions – In the Stars

    ★★★½

  • Star Wars: Visions – Screecher's Reach

    ★★★★½

  • Star Wars: Visions – Sith

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★½

  • Peter Pan & Wendy

    ★★★

  • Pretty Baby: Brooke Shields

    ★★★

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★

  • Air

    ★★★½

  • It Was So Beautiful

  • Bono & The Edge: A Sort of Homecoming with Dave Letterman

  • Joy Ride

    ★★

  • Fitting In

    ★★★½

  • Bottoms

    ★★★

  • Frybread Face and Me

    ★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★

  • Scream VI

    ★★★

  • Creed III

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★½

  • Past Lives

    ★★★½

  • Polite Society

    ★★★★

  • Furies

    ★★★

  • M3GAN

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Violent Night

    ★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★½

  • Zen - Grogu and Dust Bunnies

  • Suzume

    ★★★½