Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Bono & The Edge: A Sort of Homecoming with Dave Letterman

Bono & The Edge: A Sort of Homecoming with Dave Letterman

2023
×
Read the review Edit this entry  
17
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Leptirica

Leptirica

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Riddle of Fire

Riddle of Fire

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Frybread Face and Me

Frybread Face and Me

2023
×
★★
Edit this entry  
12
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Humanist Vampire Seeking Consenting Suicidal Person

Humanist Vampire Seeking Consenting Suicidal Person

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Backspot

Backspot

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fitting In

Fitting In

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Last Summer

Last Summer

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Eyes of Fire

Eyes of Fire

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Witchfinder General

Witchfinder General

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ali

Ali

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Drylongso

Drylongso

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Polite Society

Polite Society

2023
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Who Done It: The Clue Documentary

Who Done It: The Clue Documentary

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Project Iceman

Project Iceman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Eagle Huntress

The Eagle Huntress

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rogue Male

Rogue Male

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mystery Men

Mystery Men

1999
×
Read the review Edit this entry  
01
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
They Cloned Tyrone

They Cloned Tyrone

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: Galaxy's Edge - Adventure Awaits

Star Wars: Galaxy's Edge - Adventure Awaits

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Joy Ride

Joy Ride

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
How It Ends

How It Ends

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Furies

Furies

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked

Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
PAW Patrol: The Movie

PAW Patrol: The Movie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Guns of Navarone

The Guns of Navarone

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nimona

Nimona

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Adventures of Young Indiana Jones: Mystery of the Blues

The Adventures of Young Indiana Jones: Mystery of the Blues

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Adventures of Young Indiana Jones: The Phantom Train of Doom

The Adventures of Young Indiana Jones: The Phantom Train of Doom

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry