Sort by

Matt has logged 34 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Excalibur

Excalibur

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Orlando

Orlando

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sweet Bean

Sweet Bean

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Feels

The Feels

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mouthpiece

Mouthpiece

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Maidentrip

Maidentrip

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
God Told Me To

God Told Me To

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Anthropocene: The Human Epoch

Anthropocene: The Human Epoch

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Girl's Own Story

A Girl's Own Story

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sweetie

Sweetie

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mothra vs. Godzilla

Mothra vs. Godzilla

1964
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Kaiju Bunraku

Kaiju Bunraku

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ghidorah, the Three-Headed Monster

Ghidorah, the Three-Headed Monster

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Into the Forest

Into the Forest

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Kind Hearts and Coronets

Kind Hearts and Coronets

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Girlfriends

Girlfriends

1978
×
Read the review Edit this entry  
05
Deadwood: The Movie

Deadwood: The Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Terror of Mechagodzilla

Terror of Mechagodzilla

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla vs. Mechagodzilla

Godzilla vs. Mechagodzilla

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Game of Thrones: The Last Watch

Game of Thrones: The Last Watch

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Point Blank

Point Blank

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Deadwood: The Movie

Deadwood: The Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry