Teddy has logged 35 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Upside

The Upside

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Edge of Democracy

The Edge of Democracy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hair Love

Hair Love

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Nefta Football Club

Nefta Football Club

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Harriet

Harriet

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Current War

The Current War

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Playing with Fire

Playing with Fire

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Midway

Midway

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry