Sort by

Teddy has logged 83 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Edit this entry  
29
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★
Edit this entry  
28
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Edit this entry  
25
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Taken 2

Taken 2

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Taken

Taken

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
F9

F9

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Band of Brothers

Band of Brothers

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★½
Edit this entry  
25
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Real Steel

Real Steel

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry