Sort by
  • The Pale Blue Eye

  • Harry & Meghan

  • Avatar: The Way of Water

    ★½

  • Stutz

    ★★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Stewart Lee: Tornado

    ★★★★½

  • The State Funeral of HM Queen Elizabeth II

  • My Policeman

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Blonde

    ½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • Stewart Lee: Snowflake

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★★½

  • Beast

    ★½

  • Mitski at Glastonbury 2022

    ★★★★

  • National Theatre Live: Prima Facie

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Paws of Fury: The Legend of Hank

    ★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★½

  • Lightyear

    ★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★½

  • Norm Macdonald: Nothing Special

    ★★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Ricky Gervais: SuperNature

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★★

  • Moonage Daydream

    ★★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★½

  • Jurassic World Dominion

    ½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★½

  • My Butt Has a Fever

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Moon Knight

  • RRR

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • The Lost City

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Cat Burglar

    ★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★½

  • Death to 2021

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Diana: The Musical

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Humans

    ★★★★½

  • The Bones

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Phil Wang: Philly Philly Wang Wang

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★