Sort by

Ted has logged 26 entries for films during April 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Play It Again, Sam

Play It Again, Sam

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Elizabeth

Elizabeth

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lost City

The Lost City

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Daisies

Daisies

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Some Kind of Heaven

Some Kind of Heaven

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Vincent & Theo

Vincent & Theo

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Panic Room

Panic Room

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry