• The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • Red Notice

    ★★½

  • Love Hard

    ★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • The Billion Dollar Code

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Still Out of My League

    ★★½

  • Margrete: Queen of the North

    ★★★½

  • The Middle Man

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • The Blind Man Who Did Not Want to See Titanic

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Chair

    ★★★

  • The Kissing Booth 3

  • Cop Secret

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Blood Red Sky

    ★★½

  • Jolt

    ★★★

  • Lamb

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★½

  • The Strong Sex

  • Loki

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • 22 vs. Earth

    ★★★

  • Gabi, Between Ages 8 and 13

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • What Do We See When We Look at the Sky?

    ★★★

  • I'm Your Man

    ★★★½

  • The Colony

    ★★★

  • Ninjababy

    ★★★★

  • Flora & Ulysses

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Pleasure

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★½

  • Wild Mountain Thyme

    ★½

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Ökozid

    ★★½

  • Tailor

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Out Of My League

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Tove

    ★★★

  • Hello Again - A Wedding A Day

    ★★★½

  • Another Round

    ★★½

  • Ammonite

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • I Am Greta

    ★★★½

  • Slaxx

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

  • The Old Guard

    ★★½

  • Becky

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Sputnik

    ★★★

  • Unorthodox

    ★★★★

  • Mulan

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Undine

    ★★★½