Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Little Joe

Little Joe

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Flashdance

Flashdance

1983
×
★★★
Edit this entry  
12
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Last Letter From Your Lover

The Last Letter From Your Lover

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★½
Edit this entry  
01
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★
Edit this entry  
24
Pride and Prejudice

Pride and Prejudice

1995
×
★★★½
Edit this entry  
23
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Edit this entry  
20
Last Film Show

Last Film Show

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Edit this entry  
14
A Hero

A Hero

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Water for Elephants

Water for Elephants

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
CODA

CODA

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Morbius

Morbius

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
Read the review Edit this entry  
02
Eye on Juliet

Eye on Juliet

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Delicatessen

Delicatessen

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Last and First Men

Last and First Men

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★½
Edit this entry  
13
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★½
Edit this entry  
11
Wunderschön

Wunderschön

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Edit this entry  
05
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
Breakpoint: A Counter History of Progress

Breakpoint: A Counter History of Progress

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Edit this entry  
27
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
The Rope

The Rope

2022
×
Edit this entry  
24
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★
Edit this entry  
19
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Edit this entry  
15
Kate

Kate

2021
×
Edit this entry  
12
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Edit this entry  
10
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry