Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Clue

Clue

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★
Edit this entry  
18
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Passages

Passages

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cobweb

Cobweb

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
RED

RED

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Mask

The Mask

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Blackening

The Blackening

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mermaids

Mermaids

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Polite Society

Polite Society

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The River Wild

The River Wild

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Thousand and One

A Thousand and One

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cruising

Cruising

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Small Soldiers

Small Soldiers

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mind Body Spirit

Mind Body Spirit

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Obsessed

Obsessed

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Waiting to Exhale

Waiting to Exhale

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wolf Creek

Wolf Creek

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Babylon

Babylon

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry