• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Squid Game

    ★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★½

  • Nobody

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • WandaVision

    ★½

  • Wonder Woman 1984

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★

  • Mank

    ★★

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Another Round

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★

  • Greenland

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • The Last Dance

    ★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Onward

    ★★½

  • The Father

    ½

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★

  • Boys State

    ★★½

  • Goldman v Silverman

  • The Friday Night Escape

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Noelle

    ★½

  • Doctor Sleep

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½