Sort by

teenofsb has logged 133 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
29th Street

29th Street

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hamlet

Hamlet

1996
×
Read the review Edit this entry  
13
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Contagion

Contagion

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Noelle

Noelle

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Collateral

Collateral

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Gunfighter

The Gunfighter

2014
×
Edit this entry  
13
Stutterer

Stutterer

2015
×
Read the review Edit this entry  
10
Fury

Fury

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ringu

Ringu

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stalker

Stalker

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Juno

Juno

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry