Sort by

teenofsb has logged 17 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Mystic River

Mystic River

2003
×
Read the review Edit this entry  
08
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry