Sort by

tejavuu has logged 76 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Hot Chick

The Hot Chick

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cosmos Laundromat

Cosmos Laundromat

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
It's a Boy Girl Thing

It's a Boy Girl Thing

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Moonage Daydream

Moonage Daydream

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
17
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★½
Edit this entry  
20
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cars

Cars

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tangled

Tangled

2010
×
Edit this entry  
06
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
29
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
Read the review Edit this entry  
29
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Barbie Fairytopia: Mermaidia

Barbie Fairytopia: Mermaidia

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Zathura: A Space Adventure

Zathura: A Space Adventure

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
16
Moana

Moana

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
15
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry