Sort by
  • Prey

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Elvis

    ★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★

  • Morbius

  • RRR

    ★★★★½

  • X

    ★★★

  • The Lost City

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★

  • Kimi

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Copshop

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Mad God

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

  • Pig

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★

  • After Yang

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • The Tomorrow War

  • The Conductor

  • Bo Burnham: Inside

  • Army of the Dead

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Jiu Jitsu

    ★½

  • OPAL

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★

  • Hamilton

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Artemis Fowl

    ★½

  • The King of Staten Island

    ★★★