RSS feed for Tony
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★½
Edit this entry  
31
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★
Edit this entry  
14
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
Read the review Edit this entry  
12
The Trial

The Trial

2017
×
Edit this entry  
28
New York Stories

New York Stories

1989
×
Read the review Edit this entry  
19
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
Edit this entry  
03
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Swimmer

The Swimmer

1968
×
Read the review Edit this entry  
22
The Ghost Writer

The Ghost Writer

2010
×
★★★½
Edit this entry  
21
Non-Stop

Non-Stop

2014
×
Edit this entry  
18
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
Read the review Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
Edit this entry  
07
Serenity

Serenity

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
Four Rooms

Four Rooms

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
Edit this entry  
15
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
Edit this entry  
07
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Edit this entry  
02
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★
Edit this entry  
01
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
Edit this entry  
29
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★
Edit this entry  
17
A Scanner Darkly

A Scanner Darkly

2006
×
★★½
Edit this entry  
28
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
MouseHunt

MouseHunt

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Your Life as a Spy

Your Life as a Spy

2019
×
Edit this entry  
26
First Reformed

First Reformed

2017
×
Edit this entry  
23
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★★
Edit this entry  
23
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
Edit this entry  
21
Che: Part One

Che: Part One

2008
×
★★½
Edit this entry  
21
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Good Shepherd

The Good Shepherd

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Beau

Beau

2011
×
Edit this entry  
02
Munchausen

Munchausen

2013
×
Edit this entry  
02
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
Edit this entry  
20
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
Edit this entry  
26
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Edit this entry  
21
Vice

Vice

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★
Edit this entry  
01
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
Read the review Edit this entry  
31
Alien

Alien

1979
×
Edit this entry  
31
Venom

Venom

2018
×
★★
Edit this entry  
25
Point Blank

Point Blank

1967
×
Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Edit this entry