Sort by

mar has logged 316 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Cube

The Cube

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Christmas with You

Christmas with You

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Flowers in the Attic

Flowers in the Attic

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Rosaline

Rosaline

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Stepford Wives

The Stepford Wives

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Selena Gomez: My Mind & Me

Selena Gomez: My Mind & Me

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Smile

Smile

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Follow Me

Follow Me

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Triangle

Triangle

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Countdown

Countdown

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Der Fuehrer's Face

Der Fuehrer's Face

1943
×
★★★½
Edit this entry