Sort by

mar has logged 35 entries for films during March 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Windfall

Windfall

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
West Side Story

West Side Story

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Before I Go to Sleep

Before I Go to Sleep

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
No Exit

No Exit

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Red Riding Hood

Red Riding Hood

2011
×
Read the review Edit this entry  
06
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jaws

Jaws

1975
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Legend

Legend

1985
×
★★
Edit this entry  
04
The Weekend Away

The Weekend Away

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry