RSS feed for jayme
  • Hamilton

    ★★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Artemis Fowl

    ★★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

  • A Parks and Recreation Special

  • Beastie Boys Story

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★

  • Trolls World Tour

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • Playdate with Destiny

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Miss Americana

  • Goldman v Silverman

  • Like a Boss

    ★★★

  • Suki

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The SpongeBob Musical: Live on Stage!

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • Noelle

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Last Christmas

    ★★★★

  • Seth Meyers: Lobby Baby

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Wrinkles the Clown

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • K-12

    ★★★

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Judy

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Ma

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★★