Mark has logged 38 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The 8 Diagram Pole Fighter

The 8 Diagram Pole Fighter

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Zatoichi's Vengeance

Zatoichi's Vengeance

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Game Over, Man!

Game Over, Man!

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Laura

Laura

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Joysticks

Joysticks

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cause for Alarm

Cause for Alarm

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bikini Summer II

Bikini Summer II

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Crystal

Star Crystal

1986
×
Read the review Edit this entry  
15
The Madness and Misadventures of Munchausen

The Madness and Misadventures of Munchausen

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Adventures of Baron Munchausen

The Adventures of Baron Munchausen

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Running Scared

Running Scared

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wrong Side of Town

Wrong Side of Town

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
10
A Colt Is My Passport

A Colt Is My Passport

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Le Deuxième Souffle

Le Deuxième Souffle

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dave Chappelle: The Bird Revelation

Dave Chappelle: The Bird Revelation

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dave Chappelle: The Age of Spin

Dave Chappelle: The Age of Spin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dave Chappelle: Equanimity

Dave Chappelle: Equanimity

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mute

Mute

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Robot Monster

Robot Monster

1953
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Dr. Jekyll and Mr. Hyde

Dr. Jekyll and Mr. Hyde

1912
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dr. Jekyll and Mr. Hyde

Dr. Jekyll and Mr. Hyde

1920
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Big Sleep

The Big Sleep

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry