• The Runner

  • The King's Man

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • Antlers

    ★★★½

  • 15 Minutes of Shame

    ★★★½

  • Pharma Bro

    ★★★

  • Bingo Hell

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

  • V/H/S/94

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Madonna - Madame X

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Kate

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • LuLaRich

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Life of Crime: 1984-2020

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Old

    ★★★½

  • Nitram

    ★★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Jolt

  • A Classic Horror Story

    ★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★½

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★

  • The Advent Calendar

    ★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★½

  • Val

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Great White

    ★½

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Wrath of Man

    ★★½

  • Voyagers

    ★★★½

  • The Power

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • The Unholy

    ★½

  • The Seventh Day

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Q: Into the Storm

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

  • The Last Cruise

  • Allen v. Farrow

  • Boss Level

    ★★★

  • Shook

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Dead & Beautiful

  • Fake Famous

    ★★½