• Bad Trip

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • Tom & Jerry

  • Breaking News in Yuba County

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • In & of Itself

  • Chore Day - The Incredibles Way

  • Soul of the City

  • Cookie Num Num

  • Locked Down

    ½

  • The Dig

  • News of the World

    ★★★

  • Burrow

  • Wonder Woman 1984

  • Education

  • Creating The Queen's Gambit

  • Funny Boy

    ★½

  • The Midnight Sky

    ★½

  • Let Them All Talk

    ★★½

  • Alex Wheatle

  • Beneath a Sea of Lights

    ★★½

  • The Croods: A New Age

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Happiest Season

  • Mank

    ★★★½

  • The Life Ahead

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Earwig and the Witch

  • Over the Moon

    ★★

  • I'm Your Woman

  • Voice of Silence

  • The Three Deaths of Marisela Escobedo

  • Soul

    ★★★★½

  • Buladó

    ★★★

  • Lonely Blue Night

  • Fine China

  • Mangrove

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • True Mothers

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Beginning

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • DNA

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Genus Pan

    ★★★

  • Ammonite

    ★★½

  • Yellow Cat

  • Memory House

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • Listen

    ★★★

  • Dear Comrades!

    ★★★½

  • Never Gonna Snow Again

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • The World to Come

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • The Disciple

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Apples

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • The Donut King

    ★★★

  • I Used to Go Here

    ★★½

  • Summerland

  • Peninsula

    ★½